Strona główna
Gry
Tutaj jesteś
Gry w co grać na smartfonie

W co grać na smartfonie

Data publikacji 14 stycznia 2019


Większość z nas, niezależnie od wieku lubi spędzać czas, grając w przeróżne gry. Niektórzy robią to za pośrednictwem komputera lub play station, inni posiłkują się gameboy’ami starego typu, ale ciągle dostępnymi w sprzedaży, jeszcze inni wolą zwykłe, niewirtualne planszówki oraz karty. Jednak obecnie największym zainteresowaniem cieszą się gry, którymi możemy się bawić za pośrednictwem tabletów oraz smartfonów. W co grać na smartfonie?

Ciekawe gry na nowoczesne smartfony

w co grać na smartfonieW dzisiejszych czasach dostęp do gier elektronicznych jest niemal nieograniczony, a to w ogromnej części zasługa producentów smartfonów. Nowoczesne telefony komórkowe stanowią obecnie centrum dowodzenia i rozrywki, zamieniając się w małe biura oraz jednoosobowe sale gier. Wystarczy jedynie pełna bateria i możemy szaleć. Nie musimy mieć nawet stałego połączenia z Internetem. Chociaż, w niektórych przypadkach przyda się również większa pamięć w telefonie, żebyśmy mogli pobrać na smartfona większą ilość interesujących nas rozrywkowych aplikacji.

Część modeli smartfonów ma wgranych kilka gier do fabrycznego menu. Zdarza się jednak, że są to jedynie wersje demo, w które możemy zagrać tylko kilka razy. Za dalsze korzystanie musimy wnieść określone opłaty. Jeżeli zależy nam na bezpłatnych grach możemy skorzystać z legalnych sklepów internetowych, które m.in. oferują darmowe aplikacje. Dostęp do takich sklepów zazwyczaj znajdziemy w podstawowych opcjach telefonu, więc nie musimy dodatkowo głowić się, gdzie ich szukać i czy aby na pewno są w pełni bezpieczne.

W co grać na smartfonie? Czy warto kupować smartfonowe gry?

W takim razie w co grać na smartfonie? Możliwości jest niezliczona ilość. Wybór zależy od naszego gustu oraz pojemności pamięci naszego telefonu. Na początku powinniśmy się zastanowić, czy wystarczą nam bezpłatne apki, czy też szukamy czegoś „na wypasie”? Płatne gry zazwyczaj posiadają więcej oryginalnych opcji, cechują się również ciekawszą i bardziej rozbudowaną grafiką. Grając w nie można nawiązywać kontakty z innymi graczami, oczywiście, jeżeli gramy online. Bezpłatne gry na smartfony są może mniej ciekawe pod względem dopracowania szczegółów graficznych, ale sprawiają nie mniejszą frajdę. Tutaj mamy bardzo szeroki wybór aplikacji, które służą rozrywce oraz pobudzaniu pracy mózgu, bo nie możemy zapominać, że gry pamięciowe, zabawy typu sudoku lub mahjong, bardzo dobrze wpływają na rozwój intelektualny u osób w każdym wieku.

Kulki, diamenty, czy wąż?

w co grać na smartfonieGry na smartfona to przeróżne aplikacje, wśród których znajdziemy całkowicie nowoczesne propozycje, jak i rozrywkę wzorowaną na grach ze starych gameboy’ów. W sklepach z aplikacjami łatwością znajdziemy liczne pasjanse, zaczynając od klasycznego pająka poprzez solitaire i freecell, aż po nietypowe piramidy oraz zegary. Dla miłośników tradycyjnych gier twórcy aplikacji mobilnych przygotowali m.in. wilka, który łapie jaja, a którą to grę dzisiejsi trzydziesto- czterdziestolatkowie pamiętają z dzieciństwa. Wtedy jednak nie grało się w nią na smartfonie, a na tzw. elektronicznej gierce. Dawno znaną i lubianą grą jest również wąż, który zjada kulki, ciągle rośnie i coraz szybciej się porusza. Pamiętaj, aby się nie zderzył z własnym ogonem, a wtedy będziesz mistrzem.

Dużą popularnością cieszą się dzisiaj gry typu „kulki”, którymi strzela się do kolorowej ściany. Celny strzał w miejsce, gdzie znajduje się skupisko co najmniej trzech kulek (baniek, owoców, kafelków itp.) w tym samym kolorze sprawia, że zyskujemy punkty. Im szybciej pozbędziemy się barwnej ściany, tym więcej punktów uzyskamy i przejdziemy do następnego poziomu. W grach tego typu często są do wykorzystania dodatkowe rekwizyty, które ułatwiają pokonywanie kolejnych plansz. Zdarza się jednak, że za rekwizyty musimy dodatkowo zapłacić, podobnie, jak za nadprogramowe „życia”.

Nowoczesne tamagotchi

Pod koniec lat 90-tych na rynku pojawiła się elektroniczna zabawka, zwana tamagotchi. „Mieszkało” w niej małe zwierzątko, którym należało się opiekować. Dzisiejsze dzieci już nie pamiętają tamagotchi, ponieważ ich wirtualni podopieczni „żyją” w smartfonach. Dodatkowo możemy wybierać, jaką postacią chcemy się opiekować. Może to być m.in. kotek, piesek, duszek lub pou. Gra polega na tym, aby podopiecznego karmić, myć, dawać mu lekarstwa oraz kłaść spać. Bardzo istotnym elementem opieki są gry z naszymi ulubieńcami. Za każde zadanie otrzymujemy pieniądze, za które możemy kupować zwierzakowi jedzenie, leki, a także ubranka i elementy wyposażenia jego mieszkanka – oczywiście wszystko w świecie wirtualnym.

moc aplikacji natywnych

DMasters

Nasi redaktorzy na blogu DialnetMasters to grupa entuzjastów nowych technologii, których pasją są komputery i internet. Nasz zespół skupia się na przekazywaniu tej pasji naszym czytelnikom poprzez różnorodne felietony, recenzje sprzętu komputerowego oraz praktyczne poradniki. Dzięki naszym artykułom, czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy w świecie technologicznym, zdobyć cenne informacje o sprzęcie komputerowym oraz odkryć możliwości rozrywkowe, jakie oferują nowoczesne komputery. Naszym celem jest dostarczanie treści, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w pełnym wykorzystaniu potencjału nowych technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?